قیمت پمپ آب برای ساختمان ۴ طبقه

قیمت پمپ آب برای ساختمان 4 طبقه

قیمت پمپ آب برای ساختمان ۴ طبقه بر اساس عوامل مختلفی از جمله توان پمپ،

سرفصل های مقاله

قیمت پمپ آب برای ساختمان ۴ طبقه بر اساس عوامل مختلفی از جمله توان پمپ، حداکثر دبی و نوع پمپ مشخص می‌شود. تأمین آب مناسب و با فشار کافی برای ساختمان‌های چند طبقه همواره یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های ساکنین و مدیران ساختمان‌ها بوده است. در این میان، انتخاب و خرید پمپ آب مناسب برای ساختمان ۴ طبقه نیازمند توجه به پارامترهای مختلفی است.

در این مقاله پمپو، به بررسی عوامل مؤثر بر قیمت پمپ آب برای ساختمان ۴ طبقه می‌پردازیم. همچنین، نکات مهمی را که باید در هنگام خرید پمپ آب مدنظر قرار دهید، ارائه می‌دهیم تا بتوانید بهترین انتخاب را برای نیازهای خاص ساختمان خود داشته باشید.

قیمت پمپ آب برای ساختمان ۴ طبقه چقدر است؟

همان طور که در ابتدا اشاره کردیم، عوامل مختلفی بر قیمت پمپ آب برای ساختمان ۴ طبقه مؤثر خواهند بود. در صورتی که قصد خرید پمپ مناسب برای ساختمان خود را دارید، پیشنهاد می‌کنیم با کارشناسان فروش مجموعه پمپو در تماس باشید تا بتوانید بهترین پمپ آب را خریداری کنید.

علاوه بر راهنمای کارشناسان می‌توانید نکات گفته شده در این مقاله را نیز برای یک خرید دقیق‌تر و موفق مطالعه کنید. در صورتی که ساختمان تعداد طبقات کمتری دارد، مقاله «قیمت پمپ آب برای ساختمان ۳ طبقه» را مطالعه کنید.

در این مقاله نمی‌توان قیمت مشخصی برای پمپ آب برای ساختمان ۴ طبقه ارائه داد چرا که بر حسب برند، مدل و توان پمپ قیمت‌ها متفاوت خواهند بود و تنها به قیمت تقریبی یا بازه قیمتی را اشاره خواهیم کرد.

 • پمپ آب ۱ اسبی جتی: در حدود ۴ تا ۶ میلیون تومان
 • پمپ آب بشقابی یک و نیم اسب: در حدود ۱۱ تا ۲۰ میلیون تومان
 • پمپ بشقابی دو اسب دو پروانه: در حدود ۱۰ تا ۲۲ میلیون تومان

عوامل مؤثر بر قیمت پمپ آب برای ساختمان ۴ طبقه

عوامل مختلفی بر قیمت پمپ آب برای ساختمان ۴ طبقه تأثیر می‌گذارند. این عوامل شامل ویژگی‌های فنی پمپ، برند، و شرایط نصب می‌شوند. در ادامه، مهم‌ترین این عوامل را بررسی می‌کنیم:

۱- توان (قدرت) پمپ

توان پمپ که برحسب اسب بخار (HP) یا کیلووات (kW) اندازه‌گیری می‌شود، تأثیر مستقیمی بر قیمت دارد. پمپ‌های با توان بیشتر، معمولاً گران‌تر هستند زیرا می‌توانند آب را به ارتفاعات بیشتری پمپاژ کنند و حجم آب بیشتری را جابه‌جا کنند.

۲- حداکثر دبی (میزان آبدهی

دبی یا میزان آبدهی پمپ به میزان آبی که پمپ در واحد زمان می‌تواند جابه‌جا کند، اشاره دارد. پمپ‌های با دبی بیشتر معمولاً گران‌تر هستند زیرا می‌توانند نیازهای آب‌رسانی بیشتری را پوشش دهند.

راهنمای انتخاب پمپ آب برای ساختمان 4 طبقه

در انتخاب پمپ آب مناسب به مشخصات فنی آن دقت کنید

۳- حداکثر هد (میزان ارتفاع)

هد یا ارتفاع پمپ به حداکثر ارتفاعی که پمپ می‌تواند آب را به آنجا منتقل کند، اشاره دارد. پمپ‌هایی که می‌توانند آب را به ارتفاعات بالاتری پمپاژ کنند، معمولاً قیمت بالاتری دارند.

۴- نوع پمپ

انواع مختلف پمپ‌ها مانند پمپ‌های جتی، دو پروانه، و بشقابی هرکدام ویژگی‌ها و قیمت‌های متفاوتی دارند. انتخاب نوع مناسب پمپ بسته به نیازهای خاص ساختمان، می‌تواند بر هزینه تأثیرگذار باشد.

۵- کیفیت و برند

پمپ‌های تولید شده توسط برندهای معتبر و با کیفیت بالاتر، معمولاً قیمت بیشتری دارند. برندهای معروف معمولاً خدمات پس از فروش بهتری ارائه می‌دهند که می‌تواند ارزش سرمایه‌گذاری را افزایش دهد.

۶- جنس و مواد ساخت

مواد به کار رفته در ساخت پمپ نیز بر قیمت آن تأثیرگذار است. پمپ‌هایی که از مواد باکیفیت‌تر و مقاوم‌تر ساخته شده‌اند، معمولاً قیمت بالاتری دارند؛ اما دوام و کارایی بیشتری نیز دارند.

انواع پمپ آب برای ساختمان‌های ۴ طبقه

انتخاب نوع مناسب پمپ آب برای ساختمان ۴ طبقه بستگی به نیازهای خاص ساختمان، فشار آب ورودی، تعداد واحدها، و میزان مصرف آب دارد. در این بخش تنها به رایج‌ترین پمپ‌های آب برای ساختمان‌های ۴ طبقه اشاره‌ای خواهیم داشت؛ برای انتخاب مدل مناسب برای ساختمان خود با کارشناسان فنی در ارتباط باشید.

پمپ‌های بشقابی (Centrifugal Pumps)

پمپ‌های بشقابی به دلیل ساختار ساده و کارایی بالا، یکی از محبوب‌ترین انتخاب‌ها برای ساختمان‌های چند طبقه هستند. این پمپ‌ها می‌توانند حجم زیادی از آب را با فشار مناسب جابه‌جا کنند و برای ساختمان‌های ۴ طبقه با فشار آب ورودی مناسب ایدئال هستند. پمپ آب بشقابی پنتاکس گزینه ایدئال خواهد بود.

پمپ‌های جتی (Jet Pumps)

پمپ‌های جتی برای انتقال آب از چاه‌ها و منابع زیرزمینی به کار می‌روند. این پمپ‌ها می‌توانند آب را به ارتفاعات بالاتری پمپاژ کنند و برای ساختمان‌های ۴ طبقه که نیاز به فشار آب بالا دارند مناسب هستند.

پمپ‌های دو پروانه (Double Impeller Pumps)

این پمپ‌ها دارای دو پروانه هستند که به آن‌ها اجازه می‌دهد آب را با فشار بیشتری پمپاژ کنند. پمپ‌های دو پروانه برای ساختمان‌های بلندتر و مواردی که نیاز به فشار بالاتری دارند، انتخاب خوبی هستند.

پمپ‌های تقویت‌کننده (Booster Pumps)

پمپ‌های تقویت‌کننده برای افزایش فشار آب در سیستم‌های موجود به کار می‌روند. این پمپ‌ها به ویژه در ساختمان‌های قدیمی که سیستم لوله‌کشی ممکن است فشار کافی را تأمین نکند، مفید هستند. قیمت پمپ آب برای ساختمان ۴ طبقه از این نوع می‌تواند متعادل باشد؛ اما هزینه نگهداری آن بالا است.

انواع پمپ آب برای ساختمان 4 طبقه

پمپ بشقابی، جتی و دو پروانه ای را می توان برای ساختمان 4 طبقه استفاده کرد

پمپ‌های چندمرحله‌ای (Multistage Pumps)

پمپ‌های چندمرحله‌ای دارای چندین پروانه هستند که به صورت سری قرار گرفته‌اند و می‌توانند آب را به ارتفاعات بسیار بالایی پمپاژ کنند. این پمپ‌ها برای ساختمان‌های بلند و سیستم‌های نیازمند فشار بالا مناسب هستند.

جدول مقایسه انواع پمپ آب

انواع پمپ مزایا معایب
پمپ‌های بشقابی کارایی بالا، نگهداری آسان، هزینه کمتر کارایی پایین‌تر در ارتفاعات بسیار بالا
پمپ‌های جتی قابلیت پمپاژ به ارتفاعات بالا، مناسب برای آب‌های زیرزمینی هزینه بیشتر، مصرف انرژی بالاتر
پمپ‌های دو پروانه فشار بالاتر، کارایی بهتر در ساختمان‌های بلند هزینه بیشتر، پیچیدگی بیشتر در نگهداری
پمپ‌های تقویت‌کننده کارایی بالا، مصرف انرژی کمتر، مناسب برای منابع زیرزمینی نیاز به نصب خاص، هزینه بالاتر
پمپ‌های چند مرحله‌ای فشار بسیار بالا، مناسب برای ساختمان‌های بلند هزینه بالا، پیچیدگی در نگهداری

نکات مهم در هنگام خرید پمپ آب مناسب

علاوه بر قیمت پمپ آب برای ساختمان ۴ طبقه ضروری است چند پارامتر دیگر را نیز هنگام خرید پمپ آب مناسب در نظر بگیرید.

 • تعداد طبقه‌های ساختمان
 • تعداد واحدها
 • متراژ هر واحد
 • تعداد شیرهای آب ساختمان

در هنگام خرید سعی کنید اطلاعات دقیقی در اختیار داشته باشید. در صورتی که پمپ آب با میزان آب مورد نیاز ساختمان هماهنگی نداشته باشند، ممکن است شاهد کاهش یا افت فشار یا علت بالا نرفتن فشار پمپ آب باشید.

سخن پایانی

عوامل متعددی است که همگی بر قیمت نهایی پمپ تأثیرگذار هستند. این عوامل شامل توان پمپ، حداکثر دبی، حداکثر هد، نوع پمپ، برند، کیفیت ساخت، مصرف انرژی، و هزینه‌های نصب و نگهداری خواهند بود. امیدواریم این مقاله پمپو شما را در این زمینه راهنمای کرده باشد و همواره می‌توانید برای استعلام قیمت انواع پمپ‌های موجود در فروشگاه با ما در ارتباط باشید. بهترین محصولات را از نمایندگی پمپ پنتاکس و نمایندگی پمپ دانفوس در تهران خریداری کنید.

 • چه عواملی بر قیمت پمپ آب تأثیر می‌گذارند؟

  عواملی مانند توان پمپ، حداکثر دبی، حداکثر هد، نوع پمپ، برند، کیفیت ساخت، مصرف انرژی، و هزینه‌های نصب و نگهداری تأثیر مستقیم بر قیمت پمپ آب دارند.

 • پمپ‌های تقویت‌کننده چگونه عمل می‌کنند؟

  پمپ‌های تقویت‌کننده برای افزایش فشار آب در سیستم‌های موجود به کار می‌روند.

Picture of فروشگاه پمپو
فروشگاه پمپو

فروشگاه اینترنتی پمپو: مرجع تعمیرات و فروش انواع پمپ های آب خانگی، کشاورزی و صنعتی

پمپ آب خانگی بی‌صدا یا کم‌صدا چیست؟

پمپ آب خانگی بی‌صدا یا کم‌صدا، با کاهش چشمگیر نویز و ارتعاشات، بهترین انتخاب برای استفاده در منازل و محیط‌های

تعمیر پمپ سیرکولاتور پکیج

تعمیر پمپ سیرکولاتور پکیج به دلیل کاهش یا قطع کامل جریان آب، صدای غیرعادی، نشتی آب و عدم کارکرد صحیح

بهترین پمپ آب خانگی کدام است؟

بهترین پمپ آب خانگی با نیازهای ساختمان هماهنگی لازم را دارد و در عین حال پمپی است که بهره‌وری انرژی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 • ثابت
 • همراه
 • واتساپ
× Send
سبد خرید
خانه