راهنمای انتخاب و خرید پمپ آب خانگی

راهنمای انتخاب و خرید پمپ آب خانگی

راهنمای انتخاب و خرید پمپ آب خانگی به شما کمک خواهد کرد تا پمپی مناسب

سرفصل های مقاله

راهنمای انتخاب و خرید پمپ آب خانگی به شما کمک خواهد کرد تا پمپی مناسب با نیازهای ساختمان و شرایط مصرف خود انتخاب کنید. این راهنما نکاتی مهم و کاربردی را در بر می‌گیرد که شما را در انتخاب بهترین پمپ آب برای تامین آب مورد نیاز منزل یا ساختمانتان یاری می‌کند.

دسترسی به آب یکی از دغدغه‌های بزرگی بود که از زمان‌های قدیم با بشر همراه بوده و است. در همین راستا با رشد و پیشرفت تکنولوژی لوله‌کشی‌ها انجام شدند که به دسترسی آب کمک بسیاری کردند، اما باز هم نقص‌هایی وجود داشت که گاهی بشر نمی‌توانست به آب به قدر کافی دسترسی داشته باشد. به همین دلیل پمپ‌ها شکل گرفتند تا نیاز بشر برای دسترسی به آب در جایگاه‌های مختلف برطرف کند.

افراد بسیاری به سراغ خرید پمپ آب رفتند، اما در بسیاری از موارد به دلیل آنکه نمی‌دانستند چه نوع پمپی باید خریداری کنند یا پمپ‌ها چه ویژگی‌هایی دارند، با مشکلات بسیاری مواجه میشدند. گروه صنعتی پمپو با ارائه خدمات درجه یک و گارانتی و پشتیبانی حرفه‌ای به مشتریان و خریداران در داشتن خرید منطقی کمک بسیاری کرده است.

برندهای مختلفی در حال حاضر اقدام به ساخت و طراحی پمپ‌های آب خانگی و نمونه‌های صنعتی کرده‌اند؛ اما عدم توجه کافی برخی از برندها به نیاز و همچنین همخوانی نداشتن پمپ طراحی شده با کاربرد آن باعث شده است که انتخاب پمپ آب کمی سخت و گاهی اوقات بسیار مشکل شود.

برندهای شناخته شده طراحی پمپ آب را می‌توان نمایندگی پمپ لوارا و نمایندگی پمپ پنتاکس ایتالیا (تعمیرات پمپ پنتاکس) در نظر گرفت. این دو برند با نیازسنجی دقیق و همچنین استفاده از محصولات و قطعات با کیفیت تاکنون توانسته‌اند بخش بزرگی از نیاز بازار پمپ دنیا را در دستان خود بگیرند.

در ادامه این راهنمای انتخاب و خرید پمپ آب خانگی به نکات مهم و ویژگی‌های یک پمپ آب مناسب خواهیم پرداخت و برندهای گفته شده را بیشتر بررسی خواهیم کرد.

راهنمای انتخاب و خرید پمپ آب خانگی: نکات مهم و ضروری

موارد مختلفی وجود دارد که باید در هنگام خرید پمپ آب به آن توجه داشته باشید اگر بخواهیم یک خلاصه‌ای از راهنمای انتخاب و خرید پمپ آب خانگی برایتان شرح دهیم باید بگوییم در هنگام خرید پمپ آب باید به موارد نام برده شده در ادامه توجه داشته باشید.

 • برند تولیدکننده پمپ
 • کاربرد پمپ
 • مدت زمان گارانتی پمپ
 • نمایندگی‌های فعال پمپ در ایران
 • کیفیت کاری پمپ
 • خدمات پس از فروش شرکت سازنده پمپ

ظرفیت و توان پمپ

تعیین ظرفیت و توان مناسب برای پمپ به میزان مصرف آب و تعداد طبقات ساختمان بستگی دارد. پمپی که ظرفیت آن به نیازهای مصرفی ساختمان نزدیک باشد، عملکرد بهتری خواهد داشت.

ارتفاع و فشار پمپ

پمپی را انتخاب کنید که قادر به تأمین فشار و ارتفاع آب مورد نیاز برای رساندن آب به بالاترین نقطه ساختمان باشد. علت بالا نرفتن فشار پمپ آب می‌تواند از انتخاب پمپ نامناسب باشد.

تاثیر کیفیت پمپ در خرید

خرید یک پمپ با کیفیت باعث می شود تا در هزینه های عملکردی هزینه کمتری پرداخت کنید

نوع پمپ

نکته دیگر در راهنمای انتخاب و خرید پمپ آب خانگی پمپ‌های آب خانگی در انواع مختلفی مانند پمپ‌های جتی، پمپ‌های شناور، و پمپ‌های سانتریفیوژ موجود هستند. انتخاب نوع مناسب به کاربرد خاص شما و محل نصب بستگی دارد. پمپی را انتخاب کنید که نمایندگی مجاز برای تعمیرات داشته باشد. به‌عنوان‌مثال تعمیرات پمپ لوارا در مجموعه پمپو با قطعات اصل انجام می‌شود.

مصرف انرژی

پمپ‌های آب با مصرف انرژی کمتر می‌توانند هزینه‌های برق مصرفی شما را کاهش دهند؛ بنابراین، پمپی با بازدهی بالا و مصرف انرژی بهینه انتخاب کنید.

کیفیت و دوام

پمپ‌های ساخته شده از مواد باکیفیت بالا و بادوام بیشتر، عمر طولانی‌تری دارند و نیاز به تعمیر و نگهداری کمتری دارند.

سطح صدا

برخی پمپ‌ها صدای زیادی تولید می‌کنند که ممکن است در محیط‌های خانگی مزاحمت ایجاد کند. پمپی با سطح صدای کمتر انتخاب کنید تا آرامش محیط زندگی حفظ شود. دراین‌رابطه می‌توانید مقاله «قیمت پمپ آب آلمانی – پمپ آب خانگی بی‌صدا آلمانی» را مطالعه کنید.

قیمت و گارانتی

در نهایت، قیمت پمپ و شرایط گارانتی نیز از موارد مهمی است که باید در نظر بگیرید. پمپی با قیمت مناسب و گارانتی معتبر انتخاب کنید تا از هزینه‌های اضافی جلوگیری شود.

فرم مشاوره رایگان

تاثیر کیفیت پمپ در خرید

پمپ آب یک دستگاه بسیار مهمی است که در عین حال که به نظر می‎رسد فعالیت ساده‌ای را انجام می‌دهد؛ اما مهم و کاربردی است. این دستگاه انرژی الکتریکی را به انرژی مکانیکی تبدیل می‌کند و به ذخیره و افزایش فشار آب‌های ساختمان‌های مسکونی، اداری، تجاری و غیره کمک می‌کند که کیفیت عملکرد آن در صرفه‌جویی از مصرف آب و رفع نیاز از اهمیت بسیاری برخوردار است.

تمامی لوازمی که برای تهیه پمپ‌ها استفاده می‌شود، در مرحله سرویس می‌شوند تا اگر دچار نقص یا مشکلی هستند این مشکل در سریع‌ترین زمان ممکن برطرف شود و از آن لوازم خراب برای تهیه پمپ استفاده نمیکنند. به علاوه زمانی که پمپ به طور کامل تولید میشود کاملاً مورد بررسی قرار می‌گیرد تا مشخص شود که استانداردهای لازم در تولید آن در نظر گرفته شده است یا خیر.

همچنین پیش از آن که در اختیار خریدار قرار گیرد، صحت عملکرد آن را آزمایش می‌کنند تا مبادا عملکرد آن دچار مشکل باشد و مشکلات بزرگی برای خریداران ایجاد کند. این نکات همگی بخشی از راهنمای انتخاب و خرید پمپ آب خانگی به شمار می‌آیند که هنگام خرید باید مد نظر قرار دهید.

مزایای استفاده از پمپ آب خانگی

در این راهنمای انتخاب و خرید پمپ آب خانگی باید به مزایای خرید پمپ آب نیز اشاره‌ای داشته باشیم. با روش‌های بدون پمپ آب نیز می‌توان آب را جابه‌جا کرد، امّا این روش‌ها زمان بر خواهند بود و فشار آب مورد نیاز شما را تامین نمی‌کنند. در جدول زیر می‌توانید مزایای پمپ آب خانگی را مشاهده کنید:

مزایا      توضیحات
افزایش فشار آب بهبود جریان آب در طبقات بالاتر و نقاط دورتر ساختمان
تأمین آب مداوم تأمین پیوسته آب برای مصارف خانگی و جلوگیری از قطع آب
صرفه‌جویی در مصرف انرژی استفاده از پمپ‌های با بازدهی بالا منجر به کاهش مصرف برق و هزینه‌ها می‌شود
کیفیت و دوام بالا پمپ‌های با کیفیت و بادوام، عمر طولانی و نیاز کمتر به تعمیر و نگهداری دارند
کاربرد چندمنظوره مناسب برای استفاده در مصارف خانگی، باغبانی، و سیستم‌های گرمایشی و سرمایشی
نصب و راه‌اندازی آسان نصب ساده و سریع پمپ‌ها بدون نیاز به تغییرات گسترده در سیستم لوله‌کشی

نکات مهم برای خرید پمپ آب مناسب

 • در این راهنمای انتخاب و خرید پمپ آب خانگی باید اشاره کنیم، اگر می‌توانید پمپ‌هایی تهیه کنید که ۳ فاز دارند و این پمپ‌ها برق کمتری مصرف می‌کنند و طول عمر بیشتری دارند.
 • بررسی کنید که برای عملکرد خودکار از ست کنترل استفاده کرده‌اند یا خیر
مزایای استفاده از پمپ آب خانگی

پمپ آب خانگی فشار آب را افزایش داده و انتقال آب به طبقات بالاتر را راحتر می کند

بسیاری افراد فکر می‌کند به علت آنکه فشار آب شهری منطقه‌شان کم است، باید پمپ آب تهیه کنند و با استفاده از پمپ آب مشکل آن‌ها بر طرف می‌شود، درحالی‌که این‌طور نیست. برای آنکه فشار آب آن‌ها زیاد شود، نیاز به ذخیره آب نیست. این افراد باید از منابع تحت فشار استفاده کنند. ذخیره آب و استفاده از انواع پمپ‌ها هیچ نقشی در افزایش فشار آب ندارد.

برای خرید پمپ به مراکز معتبر مراجعه کنید و از کیفیت محصولات آن مرکز مطمئن شوید. بهتر است از مرکزی پمپ را خریداری کنید که به شما خدمات پس از فروش ارائه دهد. در راهنمای انتخاب و خرید پمپ آب خانگی به نکاتی مهم اشاره داشتیم.

یکی از مواردی که باید در نظر بگیرید هزینه تعمیر پمپ آب است. اگر قیمت پمپ کم باشد، به این معنا نیست که آن مرکز، محصولات ارزانی دارد و کیفیت خوبی ارائه می‌دهد و بالعکس. اگر مرکزی پمپ‌های گران‌قیمت دارند، به این معنا نیست که پمپ‌ها باکیفیت هستند. شما تنها باید درباره کیفیت مواد اولیه و شیوه تولید تحقیق کنید.

راهنمای خرید انواع پمپ‌ها در پمپو

بهترین پمپ آب خانگی ایتالیایی در بازار چیست؟ پمپ‌های لوارا و پنتاکس ایتالیا با بهترین کیفیت توسط این برندها تولید می‌شوند تا نیاز مشتریان برطرف کنند. نکته‌ای که در تهیه انواع پمپ‌ها نقش دارد، کاربرد مواد اولیه درجه یک و استفاده از روش‌های ساخت نوین است. این نکته را در نظر بگیرید که پمپ‌ها استفاده از قطعات و لوازم با کیفیت در افزایش عمر پمپ تاثیر بسیاری دارد.

علاوه بر این‌ها اگر پمپی که تهیه می‌کنید، گارانتی داشته باشد، در صرفه‌جویی مالی شما کمک بسیاری می‌کند. یکدیگر از نکات مهمی که در خرید انواع پمپ‌ها اهمیت دارد این است که مطمئن باشید که به هنگام تهیه از محصولات اصل استفاده می‎شود. گروه صنعتی پمپو که نماینده رسمی تهیه انواع پمپ‌ها است، در تولید محصولات اصل به شما اطمینان می‌دهند تا بدون نگرانی محصول مورد نظر را خریداری کنید.

پمپو در زمینه و تولید انواع پمپ‌ها چندین دهه است که تجربه دارد و به همین دلیل جزو برندهای شناخته شده در زمینه تولید انواع پمپ، ارائه پشتیبانی قوی و خدمات پس از فروش است. راهنمای انتخاب و خرید پمپ آب خانگی برای هر پمپ را پیش از خرید بررسی کنید.

در کنار این‌ها پمپو به هنگام خرید به شما در انتخاب کمک می‌کند تا شما در کنار خرید درست، پمپی را انتخاب کنید که به تعمیرات کمی نیاز داشته باشد و از پس خدماتی که آن انتظار دارید، بر آید.

 

 • بهترین پمپ آب خانگی را چطور انتخاب کنیم؟

  بهترین پمپ آب خانگی وابسته به موارد مختلفی تعیین می‌شود. میزان آبدهی، میزان حداکثر ارتفاع پمپ از جمله عواملی است که می‌تواند در تعیین بهترین پمپ آب خانگی تأثیرگذار باشد. به همین منظور پیشنهاد می‌شود حتماً درک درستی از سیستم آب‌رسانی و میزان نیاز خود به آب‌رسانی داشته باشید.

 • برای انتخاب پمپ از چه کسانی باید راهنمایی بگیریم؟

  برای انتخاب پمپ آب خانگی اگر بخواهیم به صورت درست و اصولی این کار را انجام دهیم، باید حتماً توجه زیادی به میزان توان، تعداد واحدها و مواردی از این قبیل داشت. بهترین کار برای انتخاب پمپ آب خانگی آن است که از یک متخصص تعمیر پمپ آب در رابطه با این کار مشورت بگیرید.

 • پمپ آب خانگی جتی بهتر است یا بشقابی؟

  همان‌طور که در این راهنمای انتخاب و خرید پمپ آب خانگی اشاره کردیم، این مسئله به نیاز شما وابسته است. این دو نوع از پمپ‌ها کارکردها و همچنین استفاده‌های خاص خود را دارند و وابسته به نوع استفاده و همچنین نوع کاربرد شما، می‌توانید پمپ آب خانگی مورد نظر خود را انتخاب کنید.

Picture of فروشگاه پمپو
فروشگاه پمپو

فروشگاه اینترنتی پمپو: مرجع تعمیرات و فروش انواع پمپ های آب خانگی، کشاورزی و صنعتی

پمپ آب خانگی بی‌صدا یا کم‌صدا چیست؟

پمپ آب خانگی بی‌صدا یا کم‌صدا، با کاهش چشمگیر نویز و ارتعاشات، بهترین انتخاب برای استفاده در منازل و محیط‌های

تعمیر پمپ سیرکولاتور پکیج

تعمیر پمپ سیرکولاتور پکیج به دلیل کاهش یا قطع کامل جریان آب، صدای غیرعادی، نشتی آب و عدم کارکرد صحیح

بهترین پمپ آب خانگی کدام است؟

بهترین پمپ آب خانگی با نیازهای ساختمان هماهنگی لازم را دارد و در عین حال پمپی است که بهره‌وری انرژی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 • ثابت
 • همراه
 • واتساپ
× Send
سبد خرید
خانه