نصب پمپ آب در تهران با قیمت ارزان

نصب پمپ آب خانگی تهران

چگونگی نصب پمپ آب خانگی تهران و قیمت آن یکی از سوالاتی است که این روزها اغلب افراد می‌پرسند. کاهش فشار آب در بیشتر ساختمان‌ها، ساکنین را مجبور به استفاده از پمپ‌های آب خانگی کرده است. برای نصب این پمپ و اتصالات آن بهتر است از نصاب این کار کمک بگیرید و یا اگر کمی دانش فنی دارید، می‌توانید با نکات ذکر شده در این مقاله خودتان دست به کار شوید. برای اطلاع از هزینه تعمیر پمپ آب خانگی غرب و شرق تهران تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

برای نصب پمپ آب خانگی در غرب تهران تعمیرکاران و نصاب پمپ آب چندین قدم را بر می‌دارد، در اولین مرحله باید به درستی شیر یکطرفه پمپ آب بسته شود تا در هنگام نصب مشکلی ایجاد نشود. تنظیم کردن پمپ آب از جمله مراحلی است که عموما نیاز به زمان زیادی خواهد داشت. با توجه به تعداد واحد‌ها و همچنین تعداد طبقات ساختمان نحوه تنظیم کردن پمپ آب متفاوت خواهد بود.

در این مقاله پس از معرفی روند نصب پمپ آب خانگی در غرب تهران به بررسی دقیق قیمت نصب پمپ آب در غرب تهران خواهیم پرداخت. در این مقاله از وب سایت پمپو با ما همراه باشید.

آشنایی با کاربرد پمپ‌های آب خانگی

پمپ‌های آب خانگی دستگاهی هستند که فشار آب ساختمان‌های مسکونی، تجاری یا حتی اداری را تقویت می‌کنند. این روزها اکثر ساختمان‌‌های چندین طبقه با کاهش فشار آب مواجه هستند؛ چالشی که با کمک پمپ‌های آب می‌توان آن را رفع کرد. اگر در طبقات بالای یک ساختمان مسکونی پرجمعیت زندگی می‌کنید و در ساعات اوج مصرف آب، فشار آب واحدتان به شدت افت می‌کند، می‌توانید از راههای افزایش فشار آب ساختمان با پمپ‌های خانگی کمک بگیرید.

پمپ‌های آب خانگی انواع مختلفی دارند که این انواع بسته به نوع کاربردی که دارند می‌توانند متفاوت باشند. این پمپ‌های آب به پمپ آب خانگی شناخته می‎شود زیرا عمده کاربرد آن‌ها تقویت فشار آب ساختمان‌های مسکونی است. اما این الکتروپمپ‌ها کاربرد صنعتی نیز دارند. در این مقاله می‌خواهیم به بررسی چگونگی نصب پمپ آب خانگی تهران بپردازیم.

نصب پمپ آب خانگی در تهران

اگر با کاهش فشار آب ساختمانتان مواجه هستید، می‌توانید با نصب پمپ آب خانگی این چالش را رفع کنید. در صورت نداشتن دانش فنی برای این کار، باید نصب پمپ آب را به نصاب پمپ و فردی باتجربه در این زمینه بسپارید. اما اگر فردی دست به آچار هستید و کمی در این باره اطلاعات دارید، احتمالا خودتان نیز بتوانید این پمپ آب را نصب کنید.

در هر صورت در ادامه این مطلب گام به گام به چگونگی نصب پمپ، ابزارهای مورد نیاز و همچنین قانون استفاده از پمپ آب بعد از نصب اشاره خواهیم کرد. برای بالا بردن اطلاعات خود راجع‌به چگونگی نصب پمپ، تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید. این آموزش را در چند گام برایتان خلاصه کرده‌ایم.

قدم اول برای نصب پمپ آب خانگی تهران

برای نصب این پمپ اولین قدمی که باید بردارید، تعیین ورودی و خروجی پمپ است. در اکثر پمپ‌های آب خانگی، جهت صحیح توسط یک فلش مشخص شده است که با توجه به آن می‌توانید جهت درست ورودی و خروجی پمپ را تعیین کنید. اگر بر روی پمپی که خریداری کرده‌اید هیچ فلشی برای تعیین جهت مشاهده نکردید، جایگاهی که کلید برق نصب شده است را پیدا کنید؛ این جایگاه مشخص کننده خروجی پمپ است.

قدم دوم؛ بستن شیر یکطرفه

در گام بعدی باید شیر یکطرفه را که یکی از اجزای تشکیل دهنده پمپ است را به سر پمپ ببندید. شیر یکطرفه داخل ست کنترل پمپ آب خانگی قرار می‌گیرد و از جنس‌های مختلفی از جمله برنج ساخته شده است. توجه داشته باشید که جهتی که بر روی شیر یکطرفه درج شده است، نشان دهنده جهت جریان آب است.

قدم سوم؛ تنظیم کردن پمپ آب

پس از بستن شیر یکطرفه، شلنگ‌های رابط را نصب کنید و پس از آن، اگر پمپ آب تنظیم نشده باشد، باید آن را تنظیم کنید. پمپ‌ها در سه حالت مختلف قابل تنظیم هستند:

 • حالتی که پمپ یکسره کار کند.
 • حالت صفر که برای خاموش شدن پمپ است.
 • حالتی که با باز شدن شیر آب پمپ روشن شده و با بسته شدن آن شیر بسته می‌شود.

بهترین حالتی که می‌توانید پمپ آب را برای مصارف خانگی بر روی آن تنظیم کنید، حالت سوم است. در این صورت در صورت نیاز به آب و کاهش فشار، پمپ به صورت خودکار روشن شده و شروع به فعالیت می‌کند. این سه گام، مراحل خلاصه شده نصب پمپ آب خانگی هستند؛ برای نصب بهتر و سریع‌تر باید از نصاب پمپ کمک بگیرید که هیچ مشکلی در روند نصب رخ ندهد.

تعمیر پمپ آب خانگی غرب تهران

یکی از چالش‌‌هایی که در صورت استفاده از پمپ آب ممکن است با آن مواجه شوید، خراب شدن پمپ‌های آب و نیاز به تعمیر آن‌ها است. پمپ‌های آب از اجزای مختلفی تشکیل شده‌اند که خرابی هر یک از آن‌ها، می‌تواند در نهایت منجر به خرابی و از کار افتادن پمپ شود.

به عنوان برخی از اجزای یک پمپ که ممکن است نیاز به تعمیر پمپ آب داشته باشد می‌تواند به مواردی چون ست کنترل پمپ آب خانگی، مخزن تحت فشار، اتصالات پمپ، الکتروموتور، آب بند مکانیکی، کلید فشار و … اشاره کرد. بعد از نصب پمپ آب خانگی اگر نیاز به تعمیر پمپ پیدا کردید، می‌توانید از طریق شماره‌های موجود در سایت با تیم پمپو تماس بگیرید. تعمیر پمپ آب خانگی غرب تهران یکی از خدمات تیم ما به شمار می‌رود.

تعمیر پمپ آب خانگی شرق تهران

یکی دیگر از خدمات شایسته تیم پمپو، تعمیر پمپ آب خانگی شرق تهران است. پمپ‌های آب بسته به نوعی که دارند از اجزای مختلفی تشکیل شده‌اند اما اغلب قطعات یدکی پمپ در آن‌ها یکسان است. به عنوان مثال در تعمیر ست کنترل پمپ آب  با مشکل روبه رو می‎شوند. به دلیل آن که ست کنترل، یکی از اصلی‌ترین قطعات پمپ به شمار می‌رود که در صورت خرابی هر یک از قطعات آن، ممکن است با چالش‌هایی چون خاموش نشدن پمپ آب، روشن نشدن پمپ یا حتی کاهش فشار و توان پمپ آب مواجه شوید.

عیب‌یابی مشکل به وجود آمده کمک می‌کند تا با هزینه کمتری عیوب این قطعات را برطرف کنید. به عنوان مثال گاهی دلیل روشن نشدن پمپ، خرابی کابل برق ست کنترل پمپ آب خانگی است. با پرداخت هزینه‌ خیلی کمی می‌توانید این دو شاخه را تعویض کنید به جای آنکه هزینه زیادی بابت تعویض کل ست کنترل پمپ بپردازید! اگر در شرق تهران ساکن هستید، می‌توانید از خدمات نصب و تعمیر پمپ آب خانگی شرق تهران توسط تیم پمپو بهره‌مند شوید.

قانون استفاده از پمپ آب و اصول نصب آن

گاهی اوقات دلیل خرابی پمپ‌های آب، چیزی نیست جز نصب غیراصولی و رعایت نکردن قوانین استفاده از این پمپ‌ها! به همین دلیل توصیه می‌کنیم برای نصب پمپ آب شخصی خود حتما از نصاب این کار کمک بگیرید؛ چراکه نصب پمپ آب اصولی دارد که باید رعایت شوند. برخی از این اصول عبارتنداز:

 • پمپ آب باید در محلی سرپوشیده نصب شود.
 • پمپ و مخزن آن باید تا حد امکان نزدیک به یک‌دیگر باشند.
 • در فصل‌های سرد سال باید از یخ زدگی پمپ آب جلوگیری کرد.
 • انتخاب حجم مخزن آب باید متناسب با نیاز ساختمان و میانگین میزان مصرفی آب باشد.
 • قطر لوله رابط میان پمپ و مخزن آب باید با قطر ورودی پمپ برابر بوده و یا از آن بیشتر باشد.
 • توجه داشته باشید که اتصال مستقیم پمپ آب به شبکه آب شهری غیر قانونی است.
 • نصب پمپ آب و اتصالات آن به حداقل یک روز کاری زمان احتیاج دارد.
 • سطحی که مخزن بر روی آن قرار گرفته باید صاف و یکدست باشد و تحمل وزن مخزن را داشته باشد.
 • برای خارج نشدن آب از آب بند بر اثر لرزش پمپ، در مسیر لوله‌های بین مخزن و پمپ آب از لرزه گیر استفاده کنید.

هزینه نصب پمپ آب ساختمان در غرب تهران چقدر است؟

یکی از سوالاتی که اغلب پرسیده می‌شود این است که قیمت نصب پمپ آب ساختمان چقدر است؟ هزینه تعمیر پمپ آب یا نصب پمپ آب با توجه به شرایط و زیر ساخت‌ها متغیر است. مشکلاتی مانند خاموش و روشن پی در پی پمپ، نرسیدن برق به آن، کاهش فشار و توان پمپ آب و … همگی از چالش‌هایی هستند که هر کدام به نوعی بر قیمت تعمیر پمپ آب اثرگذار هستند.

قیمت نصب پمپ آب خانگی نیز باتوجه به زیرساخت‌ها تعیین می‌شود و هر یک از ساکنین ساختمان موظف هستند تا این هزینه را به صورت اشتراکی پرداخت کنند. برای تخمین هزینه‌های مربوط به نصب و یا تعمیر پمپ‌های آب خانگی از طریق شماره‌های موجود در سایت با ما تماس بگیرید.

نکاتی برای نصب بهتر پمپ آب خانگی

پمپ آب خانگی بهترین راه‌حل برای آپارتمان‌های مسکونی است که فشار آب برای طبقات بالاتر کم شده است. با نصب پمپ آب خانگی به راحتی تمام طبقات ساختمان می‌توانند از آب با فشار بالا استفاده کنند. پمپ‌های آب خانگی در انواع مختلفی در بازار موجودند شما می‌توانید با توجه به ظرفیت مورد نیاز خود اقدام به خرید آن کنید سپس آن را در هر مکانی از ساختمان که می‌خواهید نصب کنید. در این مطلب سعی می‌کنیم نکاتی برای نصب بهتر پمپ آب خانگی بیان کنیم. در صورتی که مهارت و دانش فنی در این زمینه ندارید، توصیه می‌کنیم این امر را به متخصص و تعمیرکار پمپ آب بسپارید. با برقراری یک تماس با مجموعه پمپو پمپ آب خانگی شما در کوتاه‌ترین زمان ممکن نصب خواهد شد.

14 نکته ضروری برای نصب بهتر پمپ آب خانگی

 1. دستگاه پمپ آب خانگی را باید در یک مکان سرپوشیده نصب کنید.تا جایی که امکان دارد سعی کنید دستگاه پمپ آب خانگی و مخزن را نزدیک به هم نصب کنید
 2. سعی کنید مکانی را انتخاب کنید که فضای کافی برای نصب پمپ آب و مخزن داشته باشد. از همه مهم‌تر بررسی کنید که از ورودی آب ساختمان به این قسمت و اتصال خروجی این تأسیسات به لوله‌کشی ساختمان امکان لوله‌کشی وجود داشته باشد.
 3. برای نصب بهتر پمپ آب خانگی حتماً دستگاه را روی یک سطح صافی که توانایی تحمل بار را دارد قرار دهید.
 4. اطمینان حاصل کنید که دستگاه پمپ آب خانگی به‌گونه‌ای قرار گرفته است که تحت هیچ گونه نیروی تحریف کننده قرار نگیرد.
 5. اطمینان حاصل کنید که فضای کافی برای تعمیر و نگهداری در اطراف دستگاه پمپ آب خانگی وجود دارد.
 6. اطمینان حاصل کنید که قسمت بالای پمپ پوشانده نشده باشد؛ زیرا موتور پمپ، هوای تازه را از بالا جذب می‌کند.
 7. اطمینان حاصل کنید که قسمت جلویی و کناری دستگاه پمپ پوشانده نشده است زیرا موتور پمپ آب خانگی گرما را از این قسمت‌ها دفع می‌کند.

8.برای نصب بهتر پمپ آب خانگی به این نکته توجه کنید که قطر لوله‌ رابط بین مخزن و پمپ با قطر ورودی پمپ آب خانگی برابر و یا از آن بیشتر باشد.

 1. بر اساس میزان آب مورد نیاز و مصرفی ساختمان، حجم مخزن را انتخاب کنید (۲۵۰ لیتر برای هر واحد)
 2. توجه کنید که لوله باید به درستی با اتصال پمپ تراز شود.
 3. باید بتوان فلنج لوله‌ها و پمپ را به یکدیگر متصل کرد بدون اینکه هیچ یک از قطعات تحت فشار قرار گیرند
 4. در فصل‌های سرد سال باید به محافظت از پمپ آب خانگی و جلوگیری از یخ‌زدگی آن توجه ویژه‌ای داشته باشید.
 5. توجه کنید که فیلتر و صافی را باید قبل از ورودی مخزن ذخیره، نصب کنید چرا که اتصال فیلتر و صافی قبل از پمپ باعث ایجاد اختلال در مکش و کاویتاسیون می‌شود. بنابراین حتماً به این نکته دقت کنید و آن‌ها را قبل از ورودی مخزن نصب کنید
 6. نصب پمپ آب و منبع ذخیره برای ساختمانی که لوله‌کشی تأسیسات آن قبلاً انجام شده است یک روز کاری زمان لازم است.

 

نصب پمپ آب بعد از کنتور چگونه است؟

نصب پمپ آب بعد از کنتور یکی از روش‌های افزایش فشار آب در ساختمان‌هایی است که آب در تمامی ساختمان‌ها به یک اندازه فشار تامین نمی‌شود. اگر نصب پمپ آب قبل از کنتور باشد، علاوه بر آن که این روش غیرقانونی و شامل جریمه می‌شود، از لحاظ شرعی نیز مشکل دارد.

نصب پمپ آب شخصی در واحد امکان پذیر است؟

می‌دانیم که نصب پمپ آب یک کار تخصصی است، به همین دلیل پیشنهاد می‌شود برای جلوگیری از مشکلات مختلف حتما نصب پمپ آب توسط نصاب پمپ آب انجام شود.

هزینه نصب پمپ آب ساختمان چقدر است؟

موارد مختلفی در قیمت نصب پمپ آب ساختمان تاثیرگذار است که از این میان می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.
تعداد شیرهای مورد نیاز
اندازه و متراژ ساختمان
تعداد طبقاتی که پمپ نیاز به آب رسانی به آن‌ها را دارد
اندازه و حجم منبع آب
و …

نحوه ثبت سفارش خدمات نصب پمپ آب و منبع

برای استفاده از خدمات نصب پمپ آب می‌توانید با شماره‌های درج شده در وب سایت پمپو تماس حاصل کنید. تخصص ما تعمیر و نصب انواع پمپ آب است.

[کل: 2 میانگین: 3]
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments